Kiemelten fontos, hogy figyeljünk arra, mi keltheti fel egy betörő érdeklődését. Házunk táján főleg akad érdekes dolog. Egy szépen rendezett kert egy igényes, esetleg teraszos házzal bizony felélénkítheti a betörők fantáziáját. Ilyenkor a védelmet már a kapuknál kell kezdeni.
Az automatizált kültéri nyílászárók rendkívül praktikusak a lopások megelőzésére és teljes mértékben a kényelmünket szolgálják. A távirányítással működő kapuk nyitásához- zárásához nincs szükség kiszállni a kocsiból és ezzel kitenni a veszélynek, hogy az a maximum fél perces időt kihasználva valaki elrobogjon vele az orrunk előtt.
A leleményes tolvajok kijátszására érdemes ugrókódos távirányítást alkalmazni, így a kód nem másolható. Ezt a technológiát az autók védelmére is alkalmazzák, ott a riasztók működnek ugrókódos távirányítóval.
Még egy házon belül és udvarban is alkalmazható rendszer az időzített kapcsoló, amely a beállított időpontban fel-, illetve lekapcsolja a villanyokat. Ugye ismerős a rendszer a különböző emlékművek világításánál működő rendszerről? A városok így spórolnak, és bizony ez sem utolsó szempont. Kinek van kedve kimenni hajnalban a kerti, vagy kapuvilágítást lekapcsolni? Pedig akkor már felesleges energiapazarlás. Mondanom sem kell mennyire hasznos ez a kapcsoló nagyobb utazásoknál. A ház azt a benyomást kelti, mintha folyamatosan mozognának benne.
Az elriasztást már az is szolgálhatja, ha automatikusan nyíló kapunk, automatikusan felkapcsolható lámpánk van, ám ha erre nincs lehetőség, ott az ember régi jó barátja a kutya. Neveléstől és fajtától is függ melyik lesz jó házőrző, ám hatékonyak lehetnek egy nagyobb udvarban, főleg ha legalább 2-t tartunk ilyen célból. Ilyenkor feléled a falka szellem és nem csupán saját területüket védik, de a másik társaságában felbátorodnak. Üzletek raktárai körül lehetnek ezek igen hasznosak. Magánházaknál több kutya tartása problémás lehet, de a kisebb terület miatt egy is hatékony lehet. Azonban ha nem vagyunk nagy állatbarátok, vagy nincs időnk foglalkozni vele, megpróbálkozhatunk egy blöffel. Ebben az esetben egy „Vigyázat! Harapós kutya” tábla ideális. Azt azonban ne várjuk, hogy ez 100%-ig hatékony lesz. A kitartó és szemfüles betörők hamar rájöhetnek a trükkre.
Ekkor azonban nagy meglepetést okozhatunk a betörőknek, ha egy riasztó vagy távfelügyeleti rendszerrel ellátott házat találnak. Ez mindenkinek ajánlott, aki nem ül otthon egész nap és évente legalább egyszer huzamosabb időre elhagyja házát, lakását, vagy bezárja üzletét.
Míg a riasztók általában a helyszínen jelzik a behatolást különböző figyelemfelkeltő jelzésekkel, vagy a rendőrséget riasztják, addig a távfelügyelet egy központban diszpécserek segítségével működik. A távfelügyeleti központba érkező jeleket 24 órán keresztül figyelik és elemzik a számítógépek. Behatolás, betörés érzékelése esetén a diszpécserek feladata kiküldeni egy járőrt, értesíteni a rendőrséget (és adott esetben a mentőket és tűzoltókat), valamint a megrendelő által kijelölt személyeket. Nem csupán ingatlanokra, hanem járművek védelmére is alkalmazható ez a szolgáltatás. Ennek a szolgáltatásnak a megléte, (általában GPS nyomkövető rendszer segítségével működik) akár 20% kedvezményre is jogosít a Casco árából.
A biztosítás mindig az utolsó mentsvár. Ez már csak akkor húz ki a csávából, ha a nagy baj már mögöttünk van. Biztosítást kötni sosincs késő. Magyarországon a legtöbben az Aegon, Allianz, Axa, Generali-Providencia, Gnertel, ING, K&H, Grouporama, MKB, Union és Uniqa biztosítók szolgáltatásaiban bíznak meg.